Featured

Gražiausia Vilniaus krašto verba 2024

Kviečiame dalyvauti konkursinėje parodoje

kvietimas

Atsisiųsti: Nuostatai / Dalyvio anketos

Daugiau Vilniaus krašto etnografijos muziejaus tinklapyje ir FB paskyroje

Featured

Stovykla „Žaliasis laumžirgis“ 2023

Senasis lietuvių nematerialaus kultūros paveldo amatas – siuvinėjimas – sistemingai puoselėjamas tik Molėtų krašte (niekur kitur siuvinėjimo stovyklos nevyksta).

Siulas adata skiautes mŠių metų liepos 10–14 d. dvidešimt penktą vasarą Alantoje esantis Aukštaitijos profesinio rengimo centras taps XXV-osios respublikinės tradicinio siuvinėjimo stovyklos „Žaliasis laumžirgis“ kūrybos, ieškojimų ir įkvėpimo centru. Čia suvažiuos siuvinėtojos iš Utenos, Vilniaus, Šiaulių, Kelmės, Ukmergės, Rokiškio, Molėtų. Siuvinėtojų būryje bene virš septyniasdešimt metų tradicinį siuvinėjimą puoselėjančios alantiškės, meno kūrėjos, sertifikuotos amatininkės Janina Čekelienė ir Ramutė Žiagūnienė ir jaunimo atstovės seserys Ula, Auksė, Viltė Kiškytės iš Ukmergės rajono. Net emigrantė Renata Druskytė, gyvenanti Londone ( Anglija) nuotoliniu būdu jau sukūrusi darbą, ir dar prieš prasidedant stovyklai,  pašto keliu atsiunčia į Molėtų krašto muziejų, kad papildytų stovyklos dalyvių darbų parodinę kolekciją, Alantos dvare eksponuojamą visus metus. Svarbiausia, kad tęstinė stovykla suburia ankstesniuose seminaruose dalyvavusias siuvinėtojas ir pradedančias siuvinėti paaugles bei jaunimą, naujas moteris iš kuo platesnio šalies regiono. Čia jau veikia traukos jėga, priverčianti moteris palikti namus, rūpesčius ir visus svarbius reikalus, apsiginkluoti maža skvarbia adatėle ir pasiryžti kantriai kovai už praeities tradicijų išsaugojimą, už tęstinumą, už meistrystę.  Šių metų stovyklos laiką skirsime susipažinimui su aplikacijos siuvinėjimo technika. Kiekviena dalyvė sukurs po autorinę kompoziciją aplikacijos tema.

Viešosios įstaigos Molėtų krašto muziejaus etnografė Nijolė Aleinikovienė

Featured

Gražiausia Vilniaus krašto verba 2023

verba

Belaukiant šv. Velykų

Kad šventinį Velykų stalą puoštų raštuoti margučiai – magiška galia apdovanotas velykinių vaišių valgis – kviečiame visus į nuotolines dirbtuves „Margučio skutinėjimas ir raštų magija“!
2023 m.  kovo 28 d. 19 val. (LT laiku) velykinėse dirbtuvėse kartu su tautodailininkėmis Odeta Tumėnaite-Bražėniene ir Adele Gančiere skutinėsime margučius, sužinosime, kas užkoduota jų raštuose, pasikalbėsime apie kitas Velykų tradicijas. Dirbtuves tiesiogiai transliuosime LNKC „Facebook“ paskyroje.

Trys Karaliai atnešė dovaną Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijai

B Andrijauskiene

 

Šiandien, 2021 m. sausio 6 d.  Lietuvos Nacionalinis kultūros centras paskelbė Respublikinės konkursinės liaudies meno parodos AUKSO VAINIKAS 2020 laureatus:

I-oji vieta taikomosios liaudies dailės srityje pripažinta tautodailininkei, tautinių kostiumų audėjai BIRUTEI ANDRIJAUSKIENEI iš Zarasų (Utenos apskritis). Didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname laureatę, linkime tolimesnės kūrybinės kloties.

 

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
Saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

Vytenio g. 13, Vilnius LT-03112, Lietuva.

Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
ramute.kraujaliene(eta)gmail.com

Tel. 2 339 509 Mob. 8 699 36 016