2009 m. lapkričio 13-15 d.

 

Vilniuje LITEXPO parodų centre įvyko tarptautinė paroda "Jūsų namai". Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus krašto bendrija kartu su Lietuvos žemės ūkio ministerija vykdė projektą "Kraičio skrynią pravėrus...". Parodoje dalyvavo ir savo darbus pristatė tautodailininkai-meno kūrėjai, sertifikuoti tautinio paveldo amatininkai. Parodos metu vyko edukacinė programa, kurią pristatė šie tautodailininkai: Jonas Bugailiškis, Laimutė Fedosejeva, Jolanta Žalalinenė, Marija Lukoševičienė, Stanislava Šešnickienė, Matilda Jucienė, Genovaitė Varaneckienė, Evaldas Kapčius, Artūras Platakis, Juozas Stankevičius, Vytautas Valiušis, Algirdas Verseckas, Odeta Tumėnaitė Bražėnienė, Klaidas Navickas, Emilija Navickienė, Algirdas Juškevičius, Eligijus Rimkus. Buvo pateikta atskira popieriaus karpinių, grafikos, kalvystės, juostų ir lovatiesių ekspozicija, kurioje, šalia jau dalyvaujančių autorių buvo eksponuojami Vitos Babičienės, Adelės Tumėnienės bei Nijolės Jurėnienės darbai.

2009-08-24

  Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmąjį Vilniaus cecho statutą. Valdovo privilegija amatininkų susivienijimui buvo suteikta auksakaliams. Netrukus po auksakalių cecho Vilniuje įsikūrė siuvėjų, kalvių-šaltkalvių-katilių, odininkų, batsiuvių, kailiadirbių, kepurininkų, balnių-šikšnių, audėjų, stalių, mūrininkų, dailidžių, liejikų, salyklininkų, aludarių, mėsininkų, druskių, chirurgų-barzdaskučių cechai. XVII a. pradžioje Vilniuje jau veikė 25 cechai, kuriuose darbavosi net 44 specialybių meistrai. Šiek tiek vėliau į cechus susivienijo žvejai, puodžiai, kubiliai, račiai, knygrišiai, skardininkai ir kiti amatininkai.

Baltramiejaus mugėje dalyvavo ir LTS Vilniaus krašto tautodailininkai

2009 m. rugpjūtis

 

Utenos kraštotyros muziejuje buvo atidaryta tautodailininkės-meno kūrėjos Genovaitės Adiklienės personalinė tapybos darbų paroda, o sode vyko trečią kartą vienos dienos stovykla vaikams. Jos metu vaikai mokėsi iš tautodailininkų įvairių amatų. Nuotraukose vaikai mokosi daryti odos gaminius.
IMG 2797

IMG 2798

IMG 2789

 

 

2009 m. gegužės 30-31

 

Baigėsi 37-asis tarptautinis festivalis ,,Skamba skamba kankliai". Vilniuje, Sereikiškių parke kartu su folkloro ansambliais šurmuliavo tautodailininkų mugė ,,Meistras darbą giria".
Iš įvairių šalies kampelių suvažiavę liaudies meistrai prekiavo tautodailės gaminiais, demonstravo senuosius amatus:

  • Laimutė Fedosejeva mokė karpyti karpinius,
  • Angelė Rauktienė - skutinėti margučius,
  • V.Rauktys, G.Mikuckis, A.Araminienė, P.Petronis - drožinėti medį,
  • O.Bražėnienė - raižė grafikos graviūrą,
  • Stanislava Šešnickienė- mezgė pirštines,
  • Aldona Mickuvienė - audė juostą...

 

Tautodailininkai džiaugėsi žiūrovų gausa. Nors prekyba nebuvo pati geriausia, tačiau šventinė nuotaika buvo pakili.
Vilniaus etninės veiklos centras apdovanojo tautodailininkus Padėkos raštais, o Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija apdovanota Padėkos raštu už festivalio rėmimą.

 

Esame dėkingi festivalio ,,Skamba skamba kankliai" organizatoriams už nuostabią šventę, linkime gražių renginių ir ateityje ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

Nuotraukose: festivalio akimirkos.

2009-03-07

  Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4. Svarbiausias mugės atributas – verba, gaminama iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių.

 

"Aš šį unikalų reiškinį stebiu nuo pokario metų, jo evoliuciją ir raidą, kintančias verbų - Vilnijos krašto puošmenos - madas ir meninius ieškojimus. Kaziuko mugė atsirado iš kermošiaus - bažnytinę šventę lydinčios prekybos. Iš tos prekybos pamažu išaugo ir komercinė mugės dalis, nes reikėdavo parvežti lauktuvių namiškiams iš kermošiaus, o neužtenka vien riestainių virtinės ant kaklo ar didelės Kaziuko širdies, kuri būdavo nuo delno didumo iki pusmetrio skersmens, su užrašais "Myliu", "Ilgiuosi", "Priimk mano širdį", moteriškais ir vyriškais vardais."... pasakoja etnologas Albertas Klimka.

Šiais metais LTS Vilniaus krašto tautodailinkai surengė "Kaziuko" mugę Maskvoje, Baltrušaičio namuose (Maskva, Povarskaja g. 24).

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene