2021 m. rugpjūčio 27-29 d. Romoje, amžinajame mieste, iš Europos į jau šešioliktą lituanistinių mokyklų sąskrydį Draugystės tiltas Romoje - "Gintaro keliu į Amžinąjį miestą" sugūžėjo lituanistinių užsienyje veikiančių mokyklų vaikai, tėvai ir mokytojai. Šurmulys, vaikų klegenimas, gyvo susimatymo džiaugsmas, lietuvių kalba netilo visą savaitgalį.
Ačiū nepailstančioms Elze Simonkeviciute-Di Meglio ir Aurelija Orlova ir visai Italijos lietuvių bendruomenei už organizavimą ir puikų renginį!
Palangos gintaro muziejus dėka sužinojome gintaro kelią iš Baltijos jūros į skirtingus pasaulio kraštus. Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrijos narės, tautodailininkė Ramutė Kraujalienė supažindino su tinklų pynimo technologijomis. Jaunoji grafikė Adelė Bražėnaitė pristatė vieną seniausių iliustracijos būdų - medžių raižinius. Lietuvos nacionalinis kultūros centras mažiesiems lituanistinių mokyklų mokiniams, jų tėvams ir mokytojams pristatė tautinius regionų kostiumus. Instrumentinis folklorinio ansamblis Ratilai vedė gyvojo folkloro pamoką. O pažintis su dviračių sportu prasidėjo kartu su Lietuvos dviračių sporto čempione, pasaulio čempione, Italijoje gyvenančia Edita Pučinskaite.
Be kultūrinės dalies vyko svarbi diskusija, kaip padidinti lankančių lituanistines mokyklas mokinių skaičių, kaip mokytojams dirbti su dvikalbiais ir trikalbiais vaikais, kaip motyvuoti tėvus vesti vaikus į savaitgalines mokyklas.
Renginį vainikavo ir didelį džiaugsmą suteikė sekmadienį Vatikane popiežiaus Pranciškaus Viešpaties Angelo maldos metu tartas palaiminimas, skirtas Lietuvos mokytojams, mokiniams ir tėvams.
O kitais metais "Draugystės tiltas" keliauja į Graikiją!

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene