Molėtų krašte vis sistemingiau puoselėjamas siuvinėjimas – senasis lietuvių nematerialaus kultūros paveldo amatas, kai kūrybos procese atrandamos siuvinėjimo paslaptys ir sukuriami unikalūs įvairios paskirties darbai.
Besibaigiant 2023 m. tradicinio siuvinėjimo stovyklai „Žaliasis laumžirgis“ nuspręsta, kad XXVI-oji stovykla bus skirta „terbai“ – maišeliui, krepšiui – siuvinys tapo aktualus išaugus susirūpinimui dėl plastiko poveikio aplinkai, kai aktyviai skatinamas ekologiškumas ir tvarumas – kilo poreikis praktiškai atliepti šių dienų lūkesčius ir turėti savo rankomis pasiūtą ir dekoruotą originalų, kasdieniniame gyvenime naudojamą lengvai prižiūrimą medžiaginį aksesuarą, be kurio neapsieinama nė vienuose namuose. Iš didelio buityje naudojamų maišelių pasirinkimo tradicinio siuvinėjimo stovyklai pasirinkta duonai nešti, laikyti ar dovanoti skirta „terba“. Nes duona – svarbiausias maistas, lydintis žmogų nuo lopšio iki karsto, nes su duona vis dar tradiciškai sutinkame garbingą svečią, nes ne taip seniai šeimininkė savo duonos nešdavosi į svečius ir parsinešdavo kaimynės duonos, nes namuose likę vaikai buvo apdalijami duona – „kiškio pyragu“, nes elgetos duoną dėdavo į atskirą, duonai skirtą krepšį, nes net „Lietuvių k. žodyne“ yra Alantoje užrašytas posakis „Seniau valgydavo iš aruodo, o dabar iš terbos (juok. iš parduotuvės) Aln.“
Europos lituanistinių mokyklų sąskrydyje ,,Skrydis laike”
2024 m. birželio 22 diena. Esame keturiese: tautodailiinkė Laimutė Fedosejeva, Regina Mataitienė, Martynas Mikelionis ir Ramutė Kraujalinė. Mes - Liuksemburge, kur 20-tąjį kartą vyksta Europos lituanistinių mokyklų sąskrydis, į kurį atvyko mokytojai, mokinukai ir tėveliai iš 11 šalių. Mūsų komanda veda edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. ,,Draugystės tilto” programoje dalyvaujame 5 kartą. Lankėmės Hamburge, Londone, Romoje, Atėnuose. Turime daug draugų įvairiose pasaulio vietose. Smagu, kai bendri darbai ir siekiai suartina. Visų dalyvių širdys visuomet pilnos draugystės, supratingumo, meilės Lietuvos tautiniam paveldui ir, žinoma, - Lietuvai.
2024 m. balandžio 21 d. Šv. Jurgio šventėje Liškiavoje pašventintas tautodailininko Antano Česnulio išdrožtas Šv. Jurgio koplytstulpis. Jis primins, kad šioje vietoje buvo senoji Liškiavos parapijos šv. Jurgio Kentėtojo bažnytėlė, kuri stovėjo iki 1844 m..
Džiaugiamės, kūrybiniu bendradarbiavimu su Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija. Po itin sėkmingos parodos „Aukso vainikas 2023", net keturis mėnesius veikusios Užutrakio dvare, vykdome antrąjį didžiulį projektą KŪRYBINĖ ŽEMĖS MENO STOVYKLA - PLENERAS UŽUTRAKIO MENININKŲ REZIDENCIJOJE.
Pristatome programą, linkime geriausios sėkmės, gerų įspūdžių organizatoriams ir dalyviams nuostabioje Lietuvos vietovėje.