Kaziuko mugė 2024

Kaziuko mugė - pavasario šventė 400 metų nenutrūkstančia tradicija, suburianti amatininkus, miestelėnus ir svečius į trijų dienų šurmulį. Ši mugė turi turi ypatingą nuotaiką ir dvasią.  Čia svarbu tradicija ir autentiškumas. Pastaruosius dešimtmečius neatsiejami renginio dalyviai - Lietuvos tautinio paveldo amatų meistrai, sertifikuotų gaminių amatininkai. Džiugu, kad organizatoriai supranta tautinio paveldo svarbą,  ir  šiai grupei skiria pačias geriausias prekybos vietas. Galime pasidžiaugti, jog net keturi Tautinio paveldo puoselėtojai buvo išrinkti ir nominuoti „Geriausiojo amatininko“ nominacijomis.   Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Donalda Meiželytė ir mugės organizatorius Renaldas Gražys apdovanojo  Violetą Jasinevičienę (Rokiškis) - „Už tradicinio vilnos vėlimo puoselėjimą“, Janiną Blažukienę (Vilkaviškis) „Už tautinio kostiumo audimo tradiciją“, Genutė ir Erikas Hincai (Panevėžys) -„,Už tradicinės keramikos puoselėjimą“, Danutę Tikužienę (Klaipėda) „Už tradiciją ir interpretaciją juvelyrikoje“. Sveikinimai nominantams ir padėka visiems amatininkams puikiai atstovavusiems didelę vertybę - Lietuvos tautinį paveldą mugėje, kurioje dalyvavo beveik pusantro tūkstančio prekybininkų. 

Lietuvos dienos JAV

2023 metų spalio 7-8 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose, Los Andželo mieste 37 kartą vyko ,,Lietuvių dienos".

Lietuvos generalinio konsulato kvietimu - demonstruoti šiaudų rišimo tradicinį amatą buvo pakviesta tautodailininkė Zita Indriūnienė.  Ramutė Kraujalienė pristatė lietuviškų tautinių juostų kolekciją, kurios pagrindą sudarė Vitos Babičienės ir Augustino Monkaus rinktinės juostos.

„Lietuvių dienos" Los Andžele sutraukia šimtus lietuvių, kuriuos vienija idėjoa - išlaikyti ir puoselėti lietuvybę. Čia skambėjo lietuviška muzika, lietuviški šokiai atliekami lietuvaičių, gyvenančių JAV, Kalifornijos valstijoje, bei svečių iš Čikagos.

 

Šurmuliavo mugė, kurioje gausu tautinės atributikos gaminių, gintaro, suvenyrų, knygų ir, žinoma, lietuviškas maistas: cCepelinai, balandėliai, šaltibarščiai ... Čia ir eilės didžiausios, smagu kartu pasišnekučiuoti valgant taip pasiilgtus patiekalus. Lietuvos generalinio konsulato palapinėje gausu knygų, suvenyrų, veikė loterija. Gražiai atrodė Zitos sodai suverti mažai miegotų naktų metu, tautinės juostos. Daug lankytojų, daug pokalbių, buvo ir edukacija. O čia jau nebesutalpinome visų norinčių.

Smagu, kad abi dienas galėjome šiek tiek pamokyti tradicinio meno pagrindų lietuvaičius, gyvenančius toli nuo Tėvynės. Džiaugėmės galėdami būti šios šventės dalimi ir nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Respublikos generalinei konsulei Los Andžele Laimai Jurevičienei ir visam kolektyvui, ypatingai Airidai Zalieckaitei už šią galimybę ir rūpestį mumis visos viešnagės metu.

Kaziuko mugė 2023

2023 -03-05. Tradicinė Kaziuko mugė baigėsi. Visą dieną permainingas oras ... Vilnius visvien pilnas gražių žmonių, su šypsenomis - tai tiesa ! Visi amatininkai, tartum susitarę - sakė, kad tai pats draugiškiausias, džiugus ir pelningas Kaziukas Šaunu ir smagu. Tačiau, pažvelkime į sceną Katedros aikštėje. Kažko trūksta? Taip - Kaziuko mugės simbolis - instaliacija ,,700 Verbų" išdalinta miestelėnams, 30 didžiausių verbų su įžymių žmonių palinkėjimais parduota aukcione, lėšos skirtos nuo karo kenčiančiai Ukrainai.


14 valanda. Skelbiami šių metų Kaziuko mugės geriausieji amatininkai. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tarp šauniausių - mūsų bendrijos nariai: verbų rišėja - tradicijų puoselėtoja Verbų Pynėja Stanislava Rynkevič, šiaudinių sodų rišėja Danutė Norvaišienė, Pasvalio krašto pirštinių mezgėja Lina Bartašienė, instaliacijos ,,700 verbų" iniciatorė, verbų rišeja Agata Granicka. Sveikiname visus! Sėkmės, kūrybinių įkvėpimų, gražių darbų, puikios sveikatos!

Lauksim visų kitais metais Kaziuke, o per visus metus - parodose ir kituose renginiuose! Ačiū visiems dalyvavusiems !

Daugiau apie tai: Aukcionas Ukrainai 700 verbų / Made in Vilnius

Sveikiname Klaidą

Tautodailininkui - meno kūrėjui Klaidui Navickui įteikta Kultūros ministerijos premija

 

 

 

 

 

 

Stanislovo Karanausko pagerbimas Utenoje

 Š.m. balandžio 12 d. Utenos Kraštotyros muziejuje įvyko rajoninės liaudies meno parodos pristatymas ir Tautodailės veterano kryždirbio, tapytojo, poeto Stanislovo Karanausko pagerbimas - 90 metų jubiliejaus proga.

Jubilijatą sveikino Utenos savivaldybės administracijos darbuotojai, Molėtų ir Utenos tautodailininkai. Įteiti LR Seimo nario Edmundo Pupinio ir Utenos rajono mero Alvydo Katino Padėkos raštai. Jubilijatas guvus ir džiaugsmingas pasidalino savo prisimnimais, ir įteikė poezijos knygas ,,Kalavijas ir žagrė" savo bičiuliams.Utenos rajoninėje liaudies meno parodoje dalyvauja 78 autoriai gausiai pateikę įvairių žanrų tautodailės kūrinius. Jau, kiek ankstėliau komisija atrinko 34 autorių kūrybą į Respublikinę liaudies dailės parodą ,,Gyvos jungtys ", kuri bus atidaryta Vilniuje Šimtmečio dainų šventės metu. 51 autoriaus darbai atrinkti į Utenos konkursinę regioninę liaudies meno parodą Visagine ,,Aukso vainikas 2018". Gegužės 8 dieną 55 rajono tautodailinnkai pateiks savo kūrybą LR Seimo galerijoje.

 

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
Saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

Vytenio g. 13, Vilnius LT-03112, Lietuva.

Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
ramute.kraujaliene(eta)gmail.com

Tel. 2 339 509 Mob. 8 699 36 016