ĮVERTINTI VILNIAUS IR UTENOS APSKRIČIŲ GERIAUSIEJI TAUTODAILININKAI KONKURSINĖJE PARODOJE AUKSO VAINIKAS 2022

Lapkričio 4 dieną Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro patalpose vyko graži tautodaillininkų šventė, į kurią atvyko liaudies meistrai iš Širvintų, Trakų, Vilniaus, Kėdainių rajonų, Elektrėnų ir Druskininkų savivaldybių, Vilniaus miesto ir, žinoma, pačių Šalčininkų. Puiki įvairių žanrų tautodailininkų paroda (174 dalyviai), išeksponuota per 2 centro aukštus. Yra ką pažiūrėti, pasikalbėti, pasidžiaugti. Ypatingai gražus ir nuoširdus koncertas, kurio pynę supynė vaikų ir moksleivių šokių kolektyvai, kraštui būdingos folkloro dainos, liaudiška muzika...

Susirinkusius tautodailininkus puikia kalba ir dovanomis pagerbė Šalčininkų rajono savivaldybės mero patarėjas Valdemar Sliževski . Kiekvienam parodos dalyviui įteikiami Šalčininkų rajono savivaldybės mero Zdislav Palevič Padėkos raštai ir medaus statinaitė. Renginį vedė kultūros centro etnografė Ilona
Tunevič.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro erdvėse  bei Visagino savivaldybės ,,Sedulinos " kultūros centruose atidarytos  Vilniaus ir Utenos  regionų konkursinė liaudies meno parodos ,,Aukso vainikas 2022".

Rezultatų paskelbimas ir laureatų pagerbimo šventė lapkričio 4 dieną 13 valandą. Šalčininkuose. Visagine - lapkričio 10 dieną 13 valandą. Išskirtinės parodų ekspozicijos  laukia lankytojų. Jau dabar esame dėkingi Šalčininkų ir Visagino savivaldybėms ir  kultūros darbuotojams už priimtus organizacinius rūpesčius ir dėmesį liaudies menui. 

Jarmark Jagiellonski ekspertai įvertino Lietuvos tautodailininkus ir tautinį paveldą.

2022 m. rugpjūčio 20-21 d. Tradicinė Jogailaičių mugė, sukvietusi  tautodailininkus ir amatininkus iš Ukrainos, Čekijos, Lietuvos, bei pačios Lenkijos.  Muzikos, dainų ir šokių šėlsmas nuostabaus grožio senamiestyje. Po dviejų metų pertraukos, 13 Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų (10 iš jų - tautinio paveldo sertifikuoti amatininkai), spalvingai ir atsakingai pristatė savo kūrinius tarp daugybės amatų meistrų.
Sertifikuota amatų meistrė Darata Surdokaitė-Volungevičienė  vedė žalvario juvelyrikos mokymus. Net 5 meistrai: Deividas Jotautis (puodininkystė), Odeta Bražėnienė (liaudiška grafika, karpiniai), Agata Granicka (Vilniaus verbos), Audronė Latėnienė (juvelyrika), Augustinas Monkus (rinktinės juostos) pelnė komisijos įvertinimus ir buvo apdovanoti specialiais diplomais. Jiems užtikrinta galimybė dalyvauti kitų metų renginyje be konkurso.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba
Pavienius tautinio paveldo amatininkus - LR Žemės ūkio ministerija.
Projekto vadovė Ramutė Kraujalienė

 

konkursas

 

 

Atsisiųsti

dalyvio anketą

ir konkurso nuostatus

lietuvių ir lenkų kalbomis

2021 m. rugpjūčio 27-29 d. Romoje, amžinajame mieste, iš Europos į jau šešioliktą lituanistinių mokyklų sąskrydį Draugystės tiltas Romoje - "Gintaro keliu į Amžinąjį miestą" sugūžėjo lituanistinių užsienyje veikiančių mokyklų vaikai, tėvai ir mokytojai. Šurmulys, vaikų klegenimas, gyvo susimatymo džiaugsmas, lietuvių kalba netilo visą savaitgalį.
Ačiū nepailstančioms Elze Simonkeviciute-Di Meglio ir Aurelija Orlova ir visai Italijos lietuvių bendruomenei už organizavimą ir puikų renginį!
Palangos gintaro muziejus dėka sužinojome gintaro kelią iš Baltijos jūros į skirtingus pasaulio kraštus. Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrijos narės, tautodailininkė Ramutė Kraujalienė supažindino su tinklų pynimo technologijomis. Jaunoji grafikė Adelė Bražėnaitė pristatė vieną seniausių iliustracijos būdų - medžių raižinius. Lietuvos nacionalinis kultūros centras mažiesiems lituanistinių mokyklų mokiniams, jų tėvams ir mokytojams pristatė tautinius regionų kostiumus. Instrumentinis folklorinio ansamblis Ratilai vedė gyvojo folkloro pamoką. O pažintis su dviračių sportu prasidėjo kartu su Lietuvos dviračių sporto čempione, pasaulio čempione, Italijoje gyvenančia Edita Pučinskaite.
Be kultūrinės dalies vyko svarbi diskusija, kaip padidinti lankančių lituanistines mokyklas mokinių skaičių, kaip mokytojams dirbti su dvikalbiais ir trikalbiais vaikais, kaip motyvuoti tėvus vesti vaikus į savaitgalines mokyklas.
Renginį vainikavo ir didelį džiaugsmą suteikė sekmadienį Vatikane popiežiaus Pranciškaus Viešpaties Angelo maldos metu tartas palaiminimas, skirtas Lietuvos mokytojams, mokiniams ir tėvams.
O kitais metais "Draugystės tiltas" keliauja į Graikiją!

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI