Parodos iniciatorė LR seimo narė Dalia Asanavičiūtė-Gružauskienė. Seimo narė pasveikino skiautinių kūrinių autores, įteikė padėkos raštus ir atminimo suvenyrus. Apie skiautinių raidą Lietuvoje ir demonstruojamus dekoratyvinius kilimus, įžvalgomis ir mintimis pasidalino dailininkė - tekstilininkė, pedagogė Gražina Kriaunevičienė. Puikią muzikinę dalį atliko Lietuvos muzikos akademijos studentų duetas: Jonas-Benjaminas Balsys - fortepionas ir Vaida Mikalajūnaitė - fleita. Labai miela, kuomet talentingas jaunimas randa laiko ir noro suprasti tautodailės dirbinių grožį ir be galo nuoširdžiai ir profesionaliai paįvairinti parodos pristatymo renginį.
2026 04 16 Grigiškių „Šviesos" gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių tautodailės konkurso „Sidabro vainikėlis" regioninis turas. Parodoje dalyvavo Vilniaus Žirmūnų, Juodšilių „Šilo", Trakų Vytauto Didžiojo, Grigiškių „Šviesos", Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Trakų, Karoliniškių gimnazijų, Vilniaus Sietuvos progimnazijos ir Vilniaus Prano Mašioto ir Patirčių Slėnio mokyklos 28 mokiniai, kuriuos mokė 10 mokytojų: Jurgita Radžiūnienė, Henriieta Stachovskienė, Danutė Trečiokienė, Vaiva Butrimienė, Vida Jaruševičiūtė, Laima Kantakevičienė, Birutė Lašinskienė, Renata Matulevič, Jolanta Tamulienė, Regina Sinkevičienė. Konkurso vertinimo komisija išrinko geriausius: pirmosios vietos laimėjus, kurių dirbiniai vyks į nacionalinį turą Telšiuose ir dalyvaus konkurse: Elžbieta Ustilaitė (keramika). Trakų gimnazija, mokytoja Jurgita Radžiūnaitė, Andrėja Reket - Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija (karpiniai), mokytoja Henrieta Stachovskienė, Sofija Semionovaitė (audimas), Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Mokytoja-močiutė Loreta Paškevičienė, Sonata Sadauskaitė (šiaudų sodai), Karoliniškių gimnazijos mokytoja Laima Kantakevičienė, Adriana Stanaitytė (margučiai), Grigiškių „Šviesos" gimnazija, mokytoja Jolanta Tamulienė. Dar 19 moksleivių darbų įvertinti II ir III vietomis. Visiems parodos dalyviams ir mokytojams įteikti padėkų raštai (Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija), suvenyrai, atminimo dovanos. Laureatai apdovanoti Lietuvos nacionalinio kultūros centro diplomais. Dėkojame Grigiškių „Šviesos" gimnazijos vadovybei už suteiktą galimybę eksponuoti parodą, mokytojams: Jolantai Tamulienei ir Sigitai Maknienei už pagalbą rengiant parodą, Daliai Mackevičienei už puikų koncertą.





„Tautiškoji dailė turi ypatingai didelę svarbą kultūriškame kiekvienos tautos išsilavinime… Pavyzdžius ir paveikslus tos dailės turėjome pirmoj lietuvių parodoj, bet, nelaimei, per mažai, kad apturėtume supratimą apie visą lietuvių liaudies dailę. O ji turi būti mūsų dailės pamatas, iš jos turi pakilti savotiškas lietuvių stilius, ji yra mūsų pasididžiavimas, nes tas gražumas, kurį turi savyj, yra grynas, savotiškas ir išimtinai lietuviškas.“