Kaziuko mugė 2024

Kaziuko mugė - pavasario šventė 400 metų nenutrūkstančia tradicija, suburianti amatininkus, miestelėnus ir svečius į trijų dienų šurmulį. Ši mugė turi turi ypatingą nuotaiką ir dvasią.  Čia svarbu tradicija ir autentiškumas. Pastaruosius dešimtmečius neatsiejami renginio dalyviai - Lietuvos tautinio paveldo amatų meistrai, sertifikuotų gaminių amatininkai. Džiugu, kad organizatoriai supranta tautinio paveldo svarbą,  ir  šiai grupei skiria pačias geriausias prekybos vietas. Galime pasidžiaugti, jog net keturi Tautinio paveldo puoselėtojai buvo išrinkti ir nominuoti „Geriausiojo amatininko“ nominacijomis.   Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Donalda Meiželytė ir mugės organizatorius Renaldas Gražys apdovanojo  Violetą Jasinevičienę (Rokiškis) - „Už tradicinio vilnos vėlimo puoselėjimą“, Janiną Blažukienę (Vilkaviškis) „Už tautinio kostiumo audimo tradiciją“, Genutė ir Erikas Hincai (Panevėžys) -„,Už tradicinės keramikos puoselėjimą“, Danutę Tikužienę (Klaipėda) „Už tradiciją ir interpretaciją juvelyrikoje“. Sveikinimai nominantams ir padėka visiems amatininkams puikiai atstovavusiems didelę vertybę - Lietuvos tautinį paveldą mugėje, kurioje dalyvavo beveik pusantro tūkstančio prekybininkų. 

Featured

Kaziuko mugė 2023

2023 -03-05. Tradicinė Kaziuko mugė baigėsi. Visą dieną permainingas oras ... Vilnius visvien pilnas gražių žmonių, su šypsenomis - tai tiesa ! Visi amatininkai, tartum susitarę - sakė, kad tai pats draugiškiausias, džiugus ir pelningas Kaziukas Šaunu ir smagu. Tačiau, pažvelkime į sceną Katedros aikštėje. Kažko trūksta? Taip - Kaziuko mugės simbolis - instaliacija ,,700 Verbų" išdalinta miestelėnams, 30 didžiausių verbų su įžymių žmonių palinkėjimais parduota aukcione, lėšos skirtos nuo karo kenčiančiai Ukrainai.


14 valanda. Skelbiami šių metų Kaziuko mugės geriausieji amatininkai. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tarp šauniausių - mūsų bendrijos nariai: verbų rišėja - tradicijų puoselėtoja Verbų Pynėja Stanislava Rynkevič, šiaudinių sodų rišėja Danutė Norvaišienė, Pasvalio krašto pirštinių mezgėja Lina Bartašienė, instaliacijos ,,700 verbų" iniciatorė, verbų rišeja Agata Granicka. Sveikiname visus! Sėkmės, kūrybinių įkvėpimų, gražių darbų, puikios sveikatos!

Lauksim visų kitais metais Kaziuke, o per visus metus - parodose ir kituose renginiuose! Ačiū visiems dalyvavusiems !

Daugiau apie tai: Aukcionas Ukrainai 700 verbų / Made in Vilnius

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
Saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

Vytenio g. 13, Vilnius LT-03112, Lietuva.

Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
ramute.kraujaliene(eta)gmail.com

Tel. 2 339 509 Mob. 8 699 36 016