2012 m. kovo 10-11 dienomis Dubline, Crowne Plaza viešbutyje, vyko Airijos lietuvių organizuotas renginys ,,Tebūnie Kaziukas“.
Antrą kartą (pirmasis 2011 m.), surengtoje šventėje dalyvavo Lietuvos sertifikuoti tautinio paveldo amatininkai - tautodailininkai-meno kūrėjai: popieriaus karpytoja Odeta Tumėnaitė Bražėnienė iš Utenos, muzikos instrumentų meistras Albertas Bartašius iš Pasvalio, popieriaus karpytoja Laimutė Fedosejeva ir tradicinių pirštinių bei kojinių mezgėja Stanislava Butkutė iš Vilniaus; grupės vadovė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė.
Džiugu, kad šventę gausiai lankė ir jame aktyviai dalyvavo Airijos lietuviai, kurie išsakė daug nuoširdžių žodžių renginio ,,Tebūnie Kaziukas“ dalyviams. Bet tai nestebina. Juk dvi dienas mugėje skambėjo lietuviško folkloro muzika, – susirinkusieji šoko ir dainavo kartu su Airijos lietuvių folkloro ansamblio ,,Dobilas“ dalyviais, gražių dainų ir šokių lietuvaičiams padovanojo, susirinkusius šokti mokė puikus folkloro ansamblis ,,Nalšia“ iš Lietuvos.
Savo patirtimi dalijosi ir tautodailininkai. Edukacinius užsiėmimus susirinkusiųjų vaikams pravedė karpinių meno virtuozės Odeta Bražėnienė ir Laimutė Fedosejeva, o Albertas Bartašius mokė gaminti švilpynes iš šiaudo ir jomis muzikuoti... Buvo didžiulis susidomėjimas. Apmokyta apie 100 vaikų. Tikimės, kad šios tautinio meno pamokos ir susitikimai įkvėpė lietuvius, gyvenančius svetimoje šalyje, nepamiršti ir toliau puoselėti lietuviškas etnines tradicijas.
Malonu, kad Airijos lietuvių šventėje ,,Tebūnie Kaziukas“ apsilankė Lietuvos žemės ūkio ministerijos dešimties žmonių delegacija su ministru Kazimieru Starkevičiumi ir Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja Elena Petrošiene. Tarp renginio svečių buvo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys, Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis.
Renginio organizatoriams esame labai dėkingi už jų didžiules pastangas, išlaikyti lietuvišką dvasią ir puikią šventinę nuotaiką. Nors, beje, apmaudu, kad didžioji dalis atėjusiųjų pirmenybę skyrė maisto produktams... Suprantame, kad tautiečiai išsiilgę tikro lietuviško gardaus maisto. Tačiau tikime, kad kitą kartą mūsų tėvynainiams dar labiau rūpės ir dvasinės vertybės. Jie, puoselėjantys lietuvišką dainą, šokį, liaudies meną, bus dar labiau susitelkę, dar daugiau nuveikę skleisdami lietuvių liaudies meno tradicijas. Juk tai – kertiniai tautiškumo pamatai. Tai, kuo esame įdomūs ne tik sau, bet ir mus supančiai visuomenei.
Dėkojame Žemės ūkio ministerijai, kuri finansiškai parėmė tautodailininkų, tautinio paveldo sertifikuotų meistrų kelionės išlaidas.